Czech English German Italian Polish Spanish
Hamr
Hamr - Kosky
Jez Pilař je 3 metry vysoký jez s kolmým spádem na 116km řeky Lužnice, nedaleko obce Hamr. Zvýšením vodní hladiny zajišťuje přívod vody pro umělý kanál Zlatá stoka.
Rybník Nový Kanclíř se nachází v blízkosti obce Hamr, cca 15 km jihovýchodně od Třeboně. Založen byl v roce 1542 při rozšiřování rybniční soustavy v okolí Chlumu u Třeboně.
V obci máme vybudováno Dětské hřiště s různými atrakcemi pro nejmenší.
SOPTÍCI – nejmladší hasiči z SDH Hamru (8/2016)
Veřejná zeleň v obci
Rok se s rokem sešel a je tady opět krásný betlém, který vyrobili hasiči a děti. Vánoce 2017. Foto: Jana Frühlingová

znak hamr

Úvod

Obec Hamr leží v malebné jihočeské krajině 14 kilometrů jihovýchodně od Třeboně v Chráněné krajinné oblasti Třeboňsko. Katastrální území Hamr má rozlohu 1.194 hektarů. Hamr je obklopen lesy a množstvím rybníků, což umožňuje rybaření, houbaření a krásné procházky. Rovinatá turisticky atraktivní krajina láká v letních měsících zejména vyznavače cykroturistiky. Hranici katastrálního území mezi Hamrem a Majdalenou tvoří řeka Lužnice, vodáky nejčastěji navštěvovaný tok v celé ČR. V této části obce se nachází místní část nazývaná Kosky. Podél toku řeky Lužnice a v místě soutoku Lužnice s Koštěnickým potokem je četné množství rekreačních objektů.

Obec Hamr je samosprávnou obcí. V současné době má 350 obyvatel. Obec je napojena na vodovodní řad. Převážná část obce je odkanalizována a napojena na čistírnu odpadních vod. Plynofikace proběhla pouze v okrajových částech obce.

Každoročně se obec snaží využít možnosti čerpat dotace z Programu obnovy venkova a postupně tak realizovat plánované akce.

Mobilní rozhlas

mob rozhlas full

V sobotu dne 29. 2. 2020 Vás navštíví zastupitelé obce, aby Vás seznámili s aplikací Mobilní Rozhlas.

Vážení spoluobčané,

chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Obec Hamr zavádí Mobilní Rozhlas, nového pomocníka pro komunikaci s občany. Jedná se o chytrou a efektivní komunikaci, do které se můžete zapojit i Vy. Zaregistrovat se může každý, kdo v Hamru bydlí, pracuje nebo se zde rekreuje, zkrátka ten, kdo má zájem o dění v Hamru. Mobilní Rozhlas není pouze obdobou klasického obecního rozhlasu, ale nabízí mnohem víc. Kombinuje možnost SMS zpráv, hlasových zpráv a e-mailů, čímž umožňuje přímou komunikaci mezi obecním úřadem a občany. Důležitá zpráva Vás tedy zastihne, ať už jste kdekoli. Mobilní Rozhlas patří do skupiny tzv. chytrých, tedy SMART nástrojů.

Co Vám prostřednictvím Mobilního Rozhlasu můžeme nabídnout?

• důležité informace, i když jste třeba v práci nebo na dovolené
• sami si volíte, jaké informace chcete dostávat
• možnost se zapojit do dění v obci

Do chytré komunikace se svou obcí se snadno můžete zapojit i Vy. Co je třeba udělat?

Stačí se jednoduše ZDARMA registrovat, nastavit si preference toho, jaké informace chcete od své obce získávat. Budete tak dostávat skutečně jen ty zprávy, které Vás zajímají. Registrovat se můžete online přes webovou stránku www.ou-hamr.mobilnirozhlas.cz, přes aplikaci v telefonu, nebo vyplněním tištěného formuláře, který odevzdáte na OÚ Hamr.

Podstatou Mobilního Rozhlasu je, aby se potřebné informace vždy dostaly k příjemci. Je totiž velký rozdíl mezi pouhým zveřejněním informace a jejím reálným doručením a přečtením ze strany občana.

Zapojte se tedy i Vy a ujistěte se, že Vám již z dění v obci nic neunikne.

Vše je v souladu s GDPR, obecným nařízením o ochraně osobních údajů.

rozhlas

mobilni rozhlas

knihovna banner

Logo trebonsko

katalog soc 2015 2

jikord

zo logo min

Rybaření Nový Kanclíř

logo ryb

Počet návštěv

1092451
Dnes
Celkem
397
1092451

Vaše IP: 35.174.62.162

Hasičské sdružení

hasici1

V současné době má sbor 90 členů (39 dospělých a 51 mladých hasičů). Jeho starostou je Jan Pumpr. Každoročně jsou hasiči pořadateli celé řady kulturních a společenských akcí pro děti i dospělé.

Více informací

Kosky

hamr1

Krásné okolí vyniká množstvím lesů, rybníků a pískoven. Ubytování je v oblasti vhodné pro cykloturistiku, turistiku, rybaření, houbaření, koupání.

 

 

Dětské hřiště

detske hriště

V rámci Programu obnovy venkova Jihočeského kraje se podařilo obci v roce 2011 získat dotaci na  vybudování zázemí pro aktivní trávení volného času. Více informací...

© 2024 Obec Hamr | Prohlášení o přístupnosti | Registr oznámení | Prohlášení o použití cookies
webdesign 2013 Vladislav Sochna | Administrace | Přihlášení